Libor Šmoldas Trio & Zeurítia

03.10.2015

Fotoalbum z našeho koncertu.
Libor Šmoldas (1982) je jazzový kytarista a skladatel žijící v Praze. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků hraje a natáčí s hvězdami světového formátu, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette, Jay Anderson či Stephen Keogh. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na workshopech po celém světě.

Libor vydal pod svým jménem sedm alb (Blue, Šmoldas hraje Ježka 2015, Dreamtime 2015, Intuition 2013,18 Days 2000 Miles 2012, In New York on time 2010, Live at Jazz Dock 2010, On the playground 2007). Často také hraje a nahrává jako sideman, například s hudebníky jakými jsouHal Tsuchida, Skip Wilkins, Bob Montgomery, Ingrid James, Bill Warfield, Yvonne Sanchez, Zeurítia, Robert Balzar a Ondřej Pivec, s jehož kapelou Organic Quartet získal kromě jiných ocenění cenu Anděl za nejlepší jazzovou desku roku.

Přesto, že získal stipendium na Berklee School of Music, zůstal studovat v Čechách. Vystudoval Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka a JAMU v Brně. Ve Spojených státech později podnikl turné se svým kvartetem (2011) a pravidelně se tam od té doby vrací.

Liborovy koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty. Nechybí světové metropole New York, Washington, Sydney, Brisbane, Peking, Istambul, Miláno či Londýn.
Jako pedagog působil v Americe, Austrálii, Německu, Anglii, Itálii, Řecku či Polsku.

Od roku 2012 se Libor každoročně vydává na turné do Austrálie, v letech 2014 a 2015 tam čtvrt roku žil.

Přes svůj mladý věk je Libor všeobecně vnímán jako jeden z nejlepších jazzových hudebníků v Čechách.

© 2018 Žďárské interference
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!